Systemy oddymiania
Firma “ProService P. Jankowski” oferuje instalację systemów oddymiania oraz sprzedaż urządzeń. Bazując na długoletnim doświadczeniu w zakresie wykonywania instalacji oddymiania, zapewniamy kompleksową obsługę począwszy od fazy projektu systemu, poprzez dostawę urządzeń, montaż oraz szkolenie obsługi, kończąc na opiece serwisowej i pracach konserwacyjnych. Dzięki współpracy z liczną grupą producentów, w swojej ofercie posiadamy urządzenia, takie jak m.in. klapy i certyfikowane okna oddymiające wraz z elektronicznymi układami sterowania, czujki, ręczne przyciski oddymiania, przyciski przewietrzania.
Oferujemy::
- systemu oddymiania w tym systemy oddymiania grawitacyjnego,
- systemu naturalnej wentylacji,
- systemy oddymiania klap dymowych,
- czujek dymu,
- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
- sprzedaż urządzeń i podzespołów.
Klientów z m. st. Warszawa i okolic serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Zobacz przykładowy schemat instalacji systemu oddymiania
Centrale oddymiania
Najważniejszą częścią instalacji systemu oddymiania jest centrala. Elektryczne centrale oddymiania zapewniają sterowanie i kontrolę całego systemu. Posiadają niezależne źródło zasilania, dzięki czemu uruchomienie oddymiania następuje nawet w przypadku braku zasilania. Wyposażone są w wiele komfortowych funkcji, np. alarm w przypadku zakłócenia, regulację czasu przewietrzania, ograniczenie wysuwu, zintegrowany service timer do kontroli przeglądów konserwacyjnych i serwisowych. Dodatkowe funkcje central oddymiania można uzyskać poprzez zastosowanie modułów wspomagających.
Moduły wspomagające
Moduły wspomagające do central oddymiania i przewietrzania charakteryzują się: rozmaitymi funkcjami wspomagającymi działanie systemu oddymiania i naturalnej wentylacji, prostą instalacją, szeregiem podzespołów modułowych pozwalającym na indywidualne rozszerzanie funkcji central oddymiania i wentylacji.
Ręczne ostrzegacze pożarowe
Ręczny ostrzegacz pożarowy przeznaczony do ręcznego uruchomienia systemu sygnalizacji pożarowej przez osobę, która zauważyła pożar. Uruchomienie ostrzegacza przebiega dwuetapowo i polega na uderzeniu w szybkę zabezpieczającą i wciśnięciu przycisku. Ręczne ostrzegacze pożarowe produkowane są w wersji do instalowania wewnątrz tynku. Instalowanie ostrzegaczy na tynku wymaga użycia ramki maskującej.
Klapy oddymiające
Klapy dymowe są samoczynnymi urządzeniami oddymiającymi montowanymi na dachu obiektu. Głównym ich zadaniem jest odprowadzenie dymu, toksycznych gazów i ciepła powstałych wskutek pożaru. Ma to na celu utrzymanie dróg ewakuacyjnych w niewielkim zadymieniu, ograniczenie zniszczenia konstrukcji obiektu spowodowane wysoką temperaturą, a w konsekwencji przeprowadzenie sprawnej ewakuacji i akcji ratowniczej. Na co dzień klapy służą do doświetlania i wentylacji stref, w których się znajdują.
Siłowniki
Siłowniki przeznaczone są do sterowania większością typów stolarki okiennej i drzwiowej w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Różnorodność kolorów i konsol mocujących, regulowane wymiary oraz dobór długości wysuwu do indywidualnych potrzeb i specyfiki obiektu, umożliwiają wykorzystanie napędów niemal w każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni.
Czujki dymu
Jednym z podstawowych wyposażeń każdego obiektu, w którym może pojawić się pożar, powinien znajdować się czujnik dymu. Choć samo urządzenie nie uchroni przed rozprzestrzeniającym się pożarem, to wystarczająco wcześnie ostrzeże mieszkańców przebywających w domu. Czujnik dymu może być podłączony do systemu alarmowego, który uruchomi zraszacze gaszące ogień.
Okna oddymiające
Okno est częścią grawitacyjnego systemu oddymiania i służy do odprowadzania z wnętrza budynku dymu i ciepła powstającego w trakcie pożaru. Otwarte skrzydło chroni otwór oddymiający przed bocznym wiatrem. Podczas normalnych warunków eksploatacji okno służy do przewietrzania i doświetlenia pomieszczenia. Posiada dwa siłowniki elektryczne (24V), które poprzez sygnał elektryczny podany z systemu sterowania, podnoszą skrzydło.
FCP
Moduł w połączeniu z centralami oddymiania umożliwia zasilanie i sterowanie urządzeń w systemach wentylacji pożarowej. Centrala sterująca z podłączonymi czujkami dymu i przyciskami oddymiania po wykryciu zagrożenia pożarowego przekazuje sygnał do modułu FCP, który uruchamia wentylatory.
Przycisk przewietrzania
Przycisk przewietrzania ma zastosowanie w systemach oddymiania do ręcznego sterowania położenia klap dymowych, okien oddymiających w funkcji wentylowania i przewietrzania pomieszczeń.
Urządzenia alarmowe
Dzwonki, syreny, lampy błyskowe, które w sposób akustyczny i optyczny powiadamiają o powstałym zagrożeniu pożarowym.