Usługi elektryczne
Firma „ProService P.Jankowski” specjalizuje się w projektowaniu i montażu instalacji elektrycznych i teletechnicznych wewnętrznych.
Prowadzimy 24h pogotowie elektryczne na terenie Warszawy i okolic. W ciągu 1 godziny serwisant – elektryk dojedzie do Państwa i usunie każdą awarię elektryczną. Oferta naszej firmy jest bardzo szeroka i skierowana zarówno do klientów indywidualnych, firm, przedsiębiorstw i instytucji publicznych na terenie m.st. Warszawa.
Zakres naszych usług obejmuje zagadnienia takie jak m.in.:
- budowa instalacji elektrycznych i energetycznych zarówno nN jak i SN, wewnętrznych i zewnętrznych,
- usuwanie kolizji instalacji energetycznych zarówno w ziemi jak i napowietrznych,
- montaż i dostawa stacji transformatorowych tymczasowych i docelowych,
- przeglądy i oględziny stacji transformatorowych,
- pomiary elektryczne, pomiary transformatorów,
- budowa przyłączy energetycznych,
- montaż i modernizacja instalacji odgromowych,
- przebudowy, modernizacje , dostosowania istniejących instalacji elektrycznych,
- konserwację instalacji elektrycznych,
- modernizację układów pomiarowych do wymogów TPA,
- oświetlenie budynków i terenu,
- tymczasowe instalacje elektryczne na placach budowy,
- przeglądy, pomiary baterii kondensatorów mocy biernej,
- dobór i montaż baterii kondensatorów mocy biernej,
- produkcja rozdzielnic budowlanych,
- produkcja rozdzielnic obiektowych,
- prowadzimy obsługę techniczną obiektów.
Używamy następujących maszyn
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty kontaktując się z naszymi specjalistami osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Zobacz przykładowy schemat instalacji elektrycznej
Rozdzielnica
Element sieci elektrycznej (instalacji elektrycznej) zawierający urządzenia i podzespoły, służące do:łączenia, przerywania oraz rozdziału obwodów elektrycznych i ich kombinacji (np. wyłącznik) najczęściej w połączeniu z urządzeniami sterowniczymi (np. stycznik, przekaźnik), ochronnymi (np. bezpiecznik elektryczny, wyłącznik instalacyjny, wyłącznik różnicowoprądowy, ogranicznik przepięć), pomiarowymi (np. przekładnik prądowy, licznik energii elektrycznej) i regulacyjnymi (np. regulator, sterownik PLC, komputer przemysłowy z systemem wbudowanym).
Wyłącznik różnicowoprądowy
Wyłącznik różnicowoprądowy stanowi obecnie najskuteczniejszą ochronę przed porażeniem zapobiegając powstawaniu niebezpiecznych napięć dotykowych na obudowach narzędzi i maszyn elektrycznych. Stosowany jest np.: w instalacjach z dużą grupą świetlówek; w długich przewodach; w urządzeniach rentgenowskich; w urządzeniach grzejnych o dużych powierzchniach; przy rozruchu dużych silników elektrycznych, transformatorów itp.
Lampka sygnalizacyjna
Lampka sygnalizacyjna służy do optycznej sygnalizacji obecności napięcia w poszczególnych fazach sieci trójfazowej.
Wyłącznik nadprądowy
Wyłącznik nadprądowy znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej, a także w przemyśle. Chroni on instalację elektryczną przed skutkami zwarć oraz przeciążeń.
Rozłącznik główny
Łącznik elektryczny (rozłącznik) spełniający jednocześnie dwie funkcje:: przewodzenia prądu w warunkach znamionowych, podczas przetężenia (w tym zwarcia, przez odpowiednio zdefiniowany czas) oraz rozłączania obwodu w warunkach znamionowych i zakłóceniowych; izolowanie, czyli spełnienie własności izolacyjnych zapewniających bezpieczną pracę obsługi
Przekaźnik kontroli zasilania
Oferuje kontrolę kolejności faz, przepięć i spadków napięcia oraz zaniku fazy w sieci. Możliwa jest kontrola okienkowa napięć 3-fazowych dla obu zakresów – podnapięciowych i nadnapięciowych. Przekaźnik posiada funkcje opóźnionego zadziałania jak i odpadania z zakresu 0.1-10s. Przekaźnik przyciąga styki jeżeli kolejność faz i napięcia są poprawne. Po odpadnięciu styków nie zostaną one ponownie przełączone chyba że napięcie będzie większe od U mierzonego plus 5% histerezy.
Ogranicznik przepięć
Ogranicznik przepięć odgrywa istotną rolę w instalacji elektrycznej. Dzięki niemu zyskuje się ochronę przed przepięciami urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Przepięcia mogą powstać nie tylko z powodu wyładowań atmosferycznych, ale również w następstwie awarii sieci elektroenergetycznych.