Telewizja przemysłowa
Firma “ProService P. Jankowski” zajmuje się usługami związanymi z projektowaniem, montażem i konserwacją zewnętrznych i wewnętrznych systemów telewizji dozorowej (CCTV). Instalowane przez naszą firmę systemy telewizji dozorowej są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Proponowane przez nas systemy ochrony mogą pracować w dwóch technologiach: przewodowej i bezprzewodowej. Działanie systemu oparte jest na dozorowaniu systemu przy pomocy kamer przemysłowych z których obraz przekazywany jest do urządzenia rejestrującego. Zaletą systemu jest możliwość obserwacji poczynań sprawcy, a przede wszystkim jego identyfikacja.
Stosowane przez nas rozwiązania sprawdzają się zarówno w domach, w obiektach przemysłowo-handlowych i biurach. Doskonale wspomagają pracę służb ochrony, pełnią też funkcję prewencyjną odstraszając potencjalnych intruzów, jednocześnie dając możliwość zmniejszenia liczby osób nadzorujących dany obiekt lub teren.
Naszym klientom zapewniamy profesjonalną usługę obejmującą:
- projektowanie systemów telewizji dozorowej (CCTV),
- dobór rozwiązań i urządzeń spełniających jakościowe i funkcjonalne wymogi systemu,
- profesjonalny montaż, uruchomienie i konserwację wewnętrznych i zewnętrznych systemów telewizji dozorowej,
- dostawa podzespołów telewizji dozorowej.
Wszystkie stosowane przez nas urządzenia i materiały posiadają wymagane prawem polskim i UE dokumenty dopuszczające do obrotu i stosowania. Wdrażamy systemy telewizji dozorowej remnomowanych producentów, takicj jak: Novus, Aper, Optiva, Evix, Siemens, Samsung.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.
Zobacz przykładowy schemat systemu telewizji przemysłowej
Kamery IP
Są to urządzenia służące do nagrywania obraz z terenu na którym pracują. Często w nazwie tych kamer widnieje mianownik ,,megapikselowe”. Dzieje się tak, gdyż przy obecnej jakości zapisu rozdzielczość kamer sięga kilku megapikseli. Dzięki temu zyskujemy doskonała jakoś obrazu, co pozwala na jego przybliżanie bez obaw, że ulegnie on pogorszeniu. Kamery IP mogą pracować w systemach analogowych, ale (co najważniejsze) mogą również pracować w systemach bezprzewodowych. Obecnie można obserwować obraz z dowolnej kamery IP łącząc się z nią bezpośrednio z każdego miejsca na świecie poprzez internet. Co ważne, dla bezpieczeństwa jest on kodowany w samej kamerze, a nie dopiero w rejestratorze. Dodatkowo do kamer IP możemy dokupić karty pamięci SD na który będzie zapisywany obraz w razie przerwania połączenia z rejestratorem, bądź jeśli sobie życzymy, aby ta karta służyła jako główny nośnik danych.
Wideoserwery
Urządzenia te służą do przetwarzania sygnału analogowego kamery do cyfrowego strumienia IP. Poprzez wideoserwer możemy podpiąć do naszego systemu IP kamery analogowe bez potrzeby wymiany wszystkich urządzeń. Pozwala on także na współpracę urządzeń różnych producentów. Dodatkowo posiada on różne formaty kompresji oraz różne rozdzielczości.
Szafy Rack
Są to szafy służące do umieszczania w nich różnego rodzaju sprzętu związanego z monitoringiem IP. Możemy nabyć szafy stojące lub wiszące w zależności od naszych potrzeb.
Rejestratory IP i oprogramowanie
Kamery potrzebują urządzenia, które będzie odpowiadało za zapis wysłanego przez nie obrazu i dźwięku. Co prawda same mogą zostać wyposażone w karty SD, ale to nie to samo co rejestrator. Jest on mianowicie urządzeniem wyposażonym zazwyczaj w kilka dysków HDD. Łącznie mogą one posiadać pojemność kilku terabajtów. Dzięki temu mogą pracować długo bez chwili przerwy. Jeśli nie będzie nam bardzo zależeć na wysokiej jakości obrazu, możemy zmienić format zapisu, przez co zaoszczędzimy miejsce na dysku. Do jednego rejestratora można podpiąć kilka kamer. Wysoka prędkość zapisu powoduje, że nagranie pochodzące z którejkolwiek kamery nie będzie posiadać ubytków. Aby na komputerze móc odtworzyć obraz z rejestratora, należy posłużyć się oprogramowaniem zawierającym klucz.
Urządzenia do monitoringu LAN, WLAN
Mowa tutaj o takich urządzeniach jak Switche, czy też Routery. Switche to innymi słowy przełączniki sieciowe. Posiadają one kilka portów, dzięki czemu możemy poprawić wydajność całej sieci w wymianie danych. Użytkownikowi podpięty do jednego z portów generuje mniejszą ilość danych . Dzięki temu ogranicza się możliwość przeciążenia głównego serwera. Routery z kolei są jakby pomostem pomiędzy sieciami opartymi na różnych technologiach. Za ich pomocą możemy regulować przepustowość pasma transmisyjnego zachowując przy tym pełna izolację pomiędzy współpracującymi poprzez Router segmentami. Każdy użytkownik sieciowy zajmuje konkretne miejsce posiadając swój własny adres sieciowy.